All Products
Keywords [ stainless steel tubing ] match 71 Products.
XFC Round Shape 304L Stainless Steel Seamless Pipe For Petrochemicals Industry
| Product Name: | 304L Stainless Steel Seamless Pipe |
|---|---|
| Execution Standards: | GB,JIS,ASTM,URS,KS,BS,EN,AS |
| Cross Section: | Annular |
Smooth Surface Round Shape 316Ti Stainless Steel Pipe For Welding
| Product Name: | 316Ti Stainless Steel Seamless Pipe |
|---|---|
| Execution Standards: | ASME SA-312/SA-312M, ASME SA-213/SA213M, GB/T14976, ASTM A312, Etc. |
| Cross Section: | Annular |
SS2507 2507 Stainless Steel Plate OEM Service Corrosion Resistant
| Product Name: | 2507 Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Execution Standards: | GB,JIS,ASTM,URS,KS,BS,EN,AS |
| Cross Section: | Rectangle |
Customized 309S Stainless Steel Strip Metal Building Material
| Product Name: | 309S Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Execution Standards: | GB,JIS,ASTM,URS,KS,BS,EN,AS |
| Thickness: | 0.1mm-16mm |
Industrial Grade 310S Stainless Steel Strip 16mm Thickness
| Product Name: | 310S Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Execution Standards: | GB,JIS,ASTM,URS,KS,BS,EN,AS |
| Thickness: | 0.1mm-16mm |
Custom Sizes 310S Stainless Steel Stick Black Round Rods With Circle Cross Section
| Product Name: | 310S Stainless Steel Stick |
|---|---|
| Execution Standards: | GB,JIS,ASTM,URS,KS,BS,EN,AS |
| Diameter: | 6mm-800mm |
NS3304 Stainless Steel Slit Coil N10276 / Hastelloy C-276 / NIMO16CR15W / NC17D
| Product Name: | C276 Hastelloy Steel Strip |
|---|---|
| Execution Standards: | GB,JIS,ASTM,URS,KS,BS,EN,AS |
| Thickness: | 0.1mm-16mm |
NO4 Stainless Steel Seamless Pipe EN 10216-5 Cold Rolled Hot Rolled Seamless Tubing for Construction and Infrastructure
| End: | BE Or PE |
|---|---|
| Ends: | Beveled, Plain |
| Temperatureresistance: | Up To 1100°C Depending On Grade |
Diameter 1half inch to 26inch Austenitic Stainless Steel PipeTube 30 Days Delivery Terms Providing Corrosion Resistance
| Diameter: | 1/2inch~26inch |
|---|---|
| Corrosionresistance: | High |
| Dimension: | Standard Or Customized |
2B Surface Stainless Steel Seamless Pipe Beveled Ends Shipping Negotiate Ideal for Mechanical and Construction Projects
| Technics: | Hot Rolled |
|---|---|
| Mechanicalproperties: | High Tensile Strength And Durability |
| Application: | Construction |


