All Products
Keywords [ stainless steel tubing ] match 71 Products.
Bevel End Duplex Stainless Steel Pipe Outside Diameter 6mm To 610mm Heavy Duty Corrosion Resistant Tubing For Industrial
| Payment: | T/T, L/C, Western Union, Paypal |
|---|---|
| End: | BE Or PE |
| Thickness: | Custom Made |
30 Days Delivery Terms Duplex Stainless Steel Pipe Corrosion Resistant Seamless Welded Pipes for Industrial Applications
| Pmi Test: | 100% |
|---|---|
| Diameter: | 1/2inch~26inch |
| Inspection: | 100% |
1.4301 Stainless Steel Seamless Pipe Cold Drawing 100 Percent Inspection Providing Performance in Demanding Environments
| Lead Time: | 7 Work Days |
|---|---|
| Type: | Seamless Pipe |
| Section: | Round |
EN 10216-5 Stainless Steel Seamless Pipe Minimum Order Quantity 1ton Temperature Resistance Up To 1100°C Depending On Grade
| Mechanicalproperties: | High Tensile Strength And Durability |
|---|---|
| Grade: | 304, 316, 321, 310, 904L, Etc. |
| En Standards: | EN 10216-5, EN 10216-7 |
Minimum Order Quantity 1ton Stainless Steel Seamless Pipe Temperature Resistance Up To 1100°C Stock Ready Grade Specific
| Surface: | BA/2B/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/2D/1D |
|---|---|
| Section Shape: | Round |
| Grade: | 304, 316, 321, 310, 904L, Etc. |
Hot Rolled Stainless Steel Seamless Pipe Round Section Shape Plain Ends Ideal for Industrial Applications and Structural
| Technics: | Hot Rolled |
|---|---|
| Application: | Construction |
| Temperatureresistance: | Up To 1100°C Depending On Grade |
30 Days Delivery Terms High Pressure Seamless Steel Pipe Gold White Silver Engineered for Durable and Pipeline Systems
| Inspection: | 100% |
|---|---|
| Type: | Seamless Pipe |
| Process Method: | Cold Rolled And Cold Drawn |
Grade 321 High Pressure Seamless Steel Pipe Ideal Choice for High Temperature Environments Shipping Negotiate
| Section Shape: | Round |
|---|---|
| En Standards: | EN 10216-5, EN 10216-7 |
| Mechanicalproperties: | High Tensile Strength And Durability |
SCH40 Wall Thickness High Pressure Seamless Steel Pipe Manufactured According to ASTM B16.10 B16.19 and Customized Sizes
| Customize: | Available |
|---|---|
| Outside Diameter: | 6mm To 610mm |
| Payment Term: | T/T, L/C, Western Union |
Annular Cross Section SS Seamless Tube 06Cr19Ni10 SUS304 S30400 1.4301
| Product Name: | 310S Stainless Steel Seamless Pipe |
|---|---|
| Execution Standards: | GB,JIS,ASTM,URS,KS,BS,EN,AS |
| Cross Section: | Annular |


