All Products
Keywords [ stainless steel treatment ] match 91 Products.
Fob Port Shanghai Or As Required Stainless Steel Seamless Pipe Custom Made Thickness Outside Diameter 6mm To 610mm Durable
| Payment Term: | T/T, L/C, Western Union |
|---|---|
| Customize: | Available |
| Corrosionresistance: | High Corrosion Resistance In Various Environments |
Tianjin Port Loading Port Cold Drawn Seamless Steel Pipe with FOB NINGBO Trade Terms
| Welding Type: | Seamless , Spiral Welded |
|---|---|
| Hs Code: | 7222110000 |
| Trade Terms: | FOB NINGBO |
Outside Diameter 6mm To 610mm Cold Drawn Seamless Steel Pipe End BE Or PE Engineered To Meet Rigorous Industry Standards
| Fob Port: | Shanghai Or As Required |
|---|---|
| End: | BE Or PE |
| Thickness: | Custom Made |
Grade 321 High Pressure Seamless Steel Pipe Ideal Choice for High Temperature Environments Shipping Negotiate
| Section Shape: | Round |
|---|---|
| En Standards: | EN 10216-5, EN 10216-7 |
| Mechanicalproperties: | High Tensile Strength And Durability |
SCH40 Wall Thickness High Pressure Seamless Steel Pipe Manufactured According to ASTM B16.10 B16.19 and Customized Sizes
| Customize: | Available |
|---|---|
| Outside Diameter: | 6mm To 610mm |
| Payment Term: | T/T, L/C, Western Union |
Cross Section Annular High Pressure Seamless Steel Pipe for Industry/Construction
| Hs Code: | 7222110000 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Polished |
| Cross Section: | Annular |
Industrial Grade Surface Stainless Strip Coil 022Cr23Ni5Mo3N S32205 1.4462 SUS329J3L S22053 SAF2205
| Product Name: | 2205 Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Execution Standards: | GB,JIS,ASTM,URS,KS,BS,EN,AS |
| Thickness: | 0.1mm-16mm |
Corrosion Resistance SS2205 Stainless Strip Coil Industrial Grade Surface
| Product Name: | 2205 Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Execution Standards: | GB,JIS,ASTM,URS,KS,BS,EN,AS |
| Thickness: | 0.1mm-16mm |
Industry and Construction Cold Drawn Seamless Steel Pipe with Annular Cross Section
| Cross Section: | Annular |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Grade: | 304, 304L, 316, 316L, 321, 321H, 310S, 347H, 2205, 2507 |
Annular Cross Section SS Seamless Tube 06Cr19Ni10 SUS304 S30400 1.4301
| Product Name: | 310S Stainless Steel Seamless Pipe |
|---|---|
| Execution Standards: | GB,JIS,ASTM,URS,KS,BS,EN,AS |
| Cross Section: | Annular |


