All Products
Keywords [ welded stainless steel pipe ] match 116 Products.
321 Black Stainless Steel Bar Corrosion Resistant 6000mm Length
| Product Name: | 321 Stainless Steel Stick |
|---|---|
| Execution Standards: | GB,JIS,ASTM,URS,KS,BS,EN,AS |
| Diameter: | 6mm-800mm |
316Ti Black Stainless Steel Stick Round Bar Rod Heat Resistant
| Product Name: | 316Ti Stainless Steel Stick |
|---|---|
| Execution Standards: | GB,JIS,ASTM,URS,KS,BS,EN,AS |
| Diameter: | 6mm-800mm |
Cold Drawn Black 2205 Stainless Steel Stick Bright Round Iron Steel Bars
| Product Name: | 2205 Stainless Steel Stick |
|---|---|
| Execution Standards: | GB,JIS,ASTM,URS,KS,BS,EN,AS |
| Diameter: | 6mm-800mm |
EN 10216-5 Stainless Steel Seamless Pipe Minimum Order Quantity 1ton Temperature Resistance Up To 1100°C Depending On Grade
| Mechanicalproperties: | High Tensile Strength And Durability |
|---|---|
| Grade: | 304, 316, 321, 310, 904L, Etc. |
| En Standards: | EN 10216-5, EN 10216-7 |
Construction Cold Drawn Seamless Steel Pipe manufactured according to En Standards EN 10216-5 ideal for precision engineering and structural
| Application: | Construction |
|---|---|
| Section Shape: | Round |
| Stock: | Stock |
Minimum Order Quantity 1ton Stainless Steel Seamless Pipe Temperature Resistance Up To 1100°C Stock Ready Grade Specific
| Surface: | BA/2B/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/2D/1D |
|---|---|
| Section Shape: | Round |
| Grade: | 304, 316, 321, 310, 904L, Etc. |
Hot Rolled Cold Drawn Seamless Steel Pipe Precision Engineered for Industrial Applications and Structural Uses
| Shipping: | Negotiate |
|---|---|
| Technics: | Hot Rolled |
| Section Shape: | Round |
Hot Rolled Stainless Steel Seamless Pipe Round Section Shape Plain Ends Ideal for Industrial Applications and Structural
| Technics: | Hot Rolled |
|---|---|
| Application: | Construction |
| Temperatureresistance: | Up To 1100°C Depending On Grade |
Outside Diameter 6mm To 610mm Cold Drawn Seamless Steel Pipe End BE Or PE Engineered To Meet Rigorous Industry Standards
| Fob Port: | Shanghai Or As Required |
|---|---|
| End: | BE Or PE |
| Thickness: | Custom Made |
NS3304 Stainless Steel Slit Coil N10276 / Hastelloy C-276 / NIMO16CR15W / NC17D
| Product Name: | C276 Hastelloy Steel Strip |
|---|---|
| Execution Standards: | GB,JIS,ASTM,URS,KS,BS,EN,AS |
| Thickness: | 0.1mm-16mm |


