All Products
Keywords [ stainless steel seamless pipe ] match 190 Products.
Stainless Steel Seamless Pipe for Grade 304L Loading Port Tianjin Port
| Grade: | 304, 304L, 316, 316L, 321, 321H, 310S, 347H, 2205, 2507 |
|---|---|
| Usage: | Industry/Construction |
| Warranty: | 1 Years |
Minimum Order Quantity 1ton Stainless Steel Seamless Pipe Temperature Resistance Up To 1100°C Stock Ready Grade Specific
| Surface: | BA/2B/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/2D/1D |
|---|---|
| Section Shape: | Round |
| Grade: | 304, 316, 321, 310, 904L, Etc. |
Stock Stainless Steel Seamless Pipe Black Face BE Or PE End Designed for Chemical Processing and Fluid Handling Systems
| End Cut: | Plain End ( PE ) / Bevel End ( BE ) |
|---|---|
| Payment Term: | T/T, L/C, Western Union |
| End: | BE Or PE |
Fob Port Shanghai Or As Required Stainless Steel Seamless Pipe Custom Made Thickness Outside Diameter 6mm To 610mm Durable
| Payment Term: | T/T, L/C, Western Union |
|---|---|
| Customize: | Available |
| Corrosionresistance: | High Corrosion Resistance In Various Environments |
2B Surface Stainless Steel Seamless Pipe Beveled Ends Shipping Negotiate Ideal for Mechanical and Construction Projects
| Technics: | Hot Rolled |
|---|---|
| Mechanicalproperties: | High Tensile Strength And Durability |
| Application: | Construction |
EN 10216-5 Stainless Steel Seamless Pipe Minimum Order Quantity 1ton Temperature Resistance Up To 1100°C Depending On Grade
| Mechanicalproperties: | High Tensile Strength And Durability |
|---|---|
| Grade: | 304, 316, 321, 310, 904L, Etc. |
| En Standards: | EN 10216-5, EN 10216-7 |
NO4 Stainless Steel Seamless Pipe EN 10216-5 Cold Rolled Hot Rolled Seamless Tubing for Construction and Infrastructure
| End: | BE Or PE |
|---|---|
| Ends: | Beveled, Plain |
| Temperatureresistance: | Up To 1100°C Depending On Grade |
Hot Rolled Stainless Steel Seamless Pipe Round Section Shape Plain Ends Ideal for Industrial Applications and Structural
| Technics: | Hot Rolled |
|---|---|
| Application: | Construction |
| Temperatureresistance: | Up To 1100°C Depending On Grade |
Annular 310S Stainless Steel Seamless Tubing Oxidation Resistant
| Product Name: | 310S Stainless Steel Seamless Pipe |
|---|---|
| Execution Standards: | GB,JIS,ASTM,URS,KS,BS,EN,AS |
| Cross Section: | Annular |
2507 Stainless Steel Seamless Tube Industrial Grade Surface 1mm-150mm
| Product Name: | 2507 Stainless Steel Seamless Pipe |
|---|---|
| Execution Standards: | GB,JIS,ASTM,URS,KS,BS,EN,AS |
| Cross Section: | Annular |


